Saç Ekimi Kışın Mı Yazın Mı Yapılmalı ?

PathfinderTR

PathfindeTR
Yönetici
Administrator
Katılım
20 Mart 2019
Mesajlar
1,227
Çözümler
2
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.pathfindertr.com
sac-ekimi-kisin-mi-yazin-mi_-1024x576.jpg

Saç ekimi yaptırmaya karar verenler saç ekimi kışın mı yazın mı sorusunu araştırır. Çünkü bu uygulamanın hangi mevsimlerde alınması gerektiği konusu oldukça önemlidir. Bazı operasyonlar özellikle güneşin kendini gösterdiği yaz mevsimlerinde birtakım riskler içerebilir. Dolayısı ile hastalar kendileri için en iyi sonuçların alınabilmesi adına saç ekimi kışın mı yazın mı konusunda oldukça fazla araştırma yapar.

Saç Ekimi Hangi Mevsimde Yapılmalı?​

Saç ekimi kışın mı yazın mı sorusuna uygulamaların ilk çıktığı yıllarda genellikle kışın şeklinde yanıt verilmiştir. Ancak günümüzde artık saç ekimi uygulamalarının çok ileri seviyelere taşınması sayesinde uygulamalar dört mevsim uygulanabilir hale gelmiştir. Bu doğrultuda saç ekimi kışın mı yazın mı sorusuna hastalar her iki şekilde de yanıt bulabilir. Uygulama sonrasında doktorunuzun vereceği tavsiyelere uyduğunuz taktirde her iki mevsimde de en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Yaz Mevsiminde Saç Ekimi Yaptıracak Olanlara Tavsiyeler​

Saç ekimi kışın mı yazın mı konusu ile alakalı olarak eğer uygulamalı yaz mevsiminde yaptıracaksanız, bu durumda size verilebilecek tavsiyeler şöyledir;

  • Saç ekimi uygulaması sonrasında ilk hafta güneş ışınlarından uzak durulmalıdır. Çok acil bir durum olmadığı müddetçe hasta kesinlikle güneş altında kalmamalıdır.
  • Dışarı çıkılması gereken durumlarda mutlaka doktorun hastaya tavsiye edeceği özelliklere sahip şapka kullanılmalıdır.
  • Hastanın ilk iki hafta terleyeceği ortamlardan uzak durması gerekir.
  • Saç ekiminin yapıldığı bölgenin ilk 15 gün nemden uzak tutulması gerekir.
Saç ekimi uygulamaları sonrasında ilk iki hafta havuz ve deni gibi aktivitelere katılmak kesinlikle yasaktır.

  • İyileşme sürecine bağlı olarak hasta sürekli doktoru ile temasta olmalı ve hangi durumlara karşı nasıl önlem alması gerektiğini mutlaka öğrenmelidir.
Yaz mevsimi, son dönemlerde saç ekimi için tercih edilebilecek mevsimler arasında yer alır. Bu doğrultuda hastalar kış mevsimi kadar yaz mevsiminde de odlukça başarılı şekilde saç ekimi yaptırabilir. Ancak uygulama sonrasında istenilen başarının elde edilebilmesi için yasaklar ve dikkat edilmesi gerekenler konusuna sadık kalmak çok önemlidir. Saç ekimi kışın mı yazın mı sorusuna yanıt ararken mutlaka saç ekimi sonrası yapılması gerekenler konusunda da bilgi sahibi olmalısınız.
 
Üst
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!